کد خبر : 1862
تاریخ انتشار : سه شنبه 24 تیر 1399 - 20:52

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در نشست با مدیر کل فرودگاه های استان:

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در نشست با مدیر کل فرودگاه های استان:

اجرای صحیح قوانین سبب کاهش حوادث کار می شود مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، کاهش موقعیت های بحرانی در فضای کار و تلاش را معلول اجرای صحیح قوانین دانست‌ و خواستار توجه بیشتر به گرفتن گواهینامه صلاحیت ایمنی توسط کارفرمایان شد. به گزارش راوی جنوب به نقل از روابط عمومی اداره کل

اجرای صحیح قوانین سبب کاهش حوادث کار می شود

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، کاهش موقعیت های بحرانی در فضای کار و تلاش را معلول اجرای صحیح قوانین دانست‌ و خواستار توجه بیشتر به گرفتن گواهینامه صلاحیت ایمنی توسط کارفرمایان شد.

به گزارش راوی جنوب به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، “ارسلان غمگین” روز سه شنبه ۲۴ تیر ماه در نشست هم اندیشی با سید مهدی رزاز مدیر کل فرودگاه های استان درباره پیش بینی تمهیدات و تسهیل در فرآیند بازرسی های کار و ارایه راهکار با هدف همکاری های دو جانبه، اظهار کرد: به استناد ماده ۹۸ قانون کار، بازرسان کار به عنوان ضابطان دستگاه قضایی بدون اطلاع قبلی و در هر موقع از شبانه روز می توانند به کارگاه‌های مشمول قانون کار ورود کنند.
وی، صیانت از نیروی کار را یکی از وظایف مهم بازرسی کار دانست و افزود: ما به کارفرما برای اصلاح امور، رفع مشکل و بهبود شرایط، مشورت می دهیم.
غمگین با تاکید بر لزوم توجه به اخذ گواهینامه صلاحیت ایمنی کار توسط کارفرمایان و پیمانکاران، تصریح کرد: به منظور صیانت از نیروی کار در برابر بیماری های شغلی و حوادث ناشی از کار لازم است کارفرمایان و پیمانکاران گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی دریافت کنند.
وی افزود: همچنین در ماده ۸۷ قانون کار نیز عنوان شده است: اشخاص حقیقی و حقوقی که بخواهند کارگاه جدیدی ایجاد کنند یا کارگاه های موجود را توسعه دهند مکلف اند در ابتدا برنامه کار و نقشه های ساختمانی و طرح های مورد نظر را از لحاظ پیش بینی در امر حفاظت فنی و بهداشت کار برای اظهار نظر و تایید به اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال کنند.
غمگین ادامه داد: ما برای بهبود شرایط کار در خدمت شرکت ها و سازمان ها هستیم. بازرسان ما برای ارایه مشورت و رفع نواقص موجود به شما مراجعه می کنند تا در آینده مجبور به پرداخت هزینه های گزاف نشوید.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان تاکید کرد: اگر با توجه به نکات مطرح شده در قوانین برای رفع نواقص موجود تلاش شود، آمار حوادث ناشی از کار کاهش پیدا خواهد کرد و هر چه در اجرای قوانین جدی تر عمل کنیم علاوه بر اصلاح امور، موجب افزایش رضایتمندی ارباب رجوع و مردم خواهیم شد.
غمگین کاهش موقعیت های بحرانی در فضای کار و تلاش را معلول اجرای صحیح قوانین دانست و افزود: حادثه یک بار اتفاق می افتد و اگر ما با کاردانی و توجه به قوانین، پیش بینی ها و پیشگیری های لازم را لحاظ نکرده باشیم قطعا با مشکل مواجه خواهیم شد.
وی در پایان بر حفظ شان بازرسان کار تاکید کرد و یکی از وظایف ذاتی بازرسان کار را بررسی و تجزیه و تحلیل حوادث برای مقام قضایی دانست و گفت: تنها وزارت خانه ای در دولت هستیم که دادرسی کار داریم، همکاران ما در حوزه روابط کار در مراجع رسیدگی کننده رای صادر می کنند و بازرسان ما در وزارت متبوع ، حکم بازپرس و دادستان را دارند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.