کد خبر : 2299
تاریخ انتشار : سه شنبه 11 شهریور 1399 - 4:19

چگونه فرد اصلح را انتخاب کنیم

چگونه فرد اصلح را انتخاب کنیم

برخی از ویژگیهای یک نماینده خوب بانزدیک شدن به انتخابات مردم سوال می کنند بهتراست سرنوشت خود را بدست چه کسی بسپاریم تا هم به وظیفه شرعی وملی خود عمل کرده باشیم وهم فردی را که انتخاب نمود ه ایم فردی موثر برای حل مشکلات دنیای و اخروی ما باشد. به همین منظور مرور برخی

برخی از ویژگیهای یک نماینده خوب بانزدیک شدن به انتخابات مردم سوال می کنند بهتراست سرنوشت خود را بدست چه کسی بسپاریم تا هم به وظیفه شرعی وملی خود عمل کرده باشیم وهم فردی را که انتخاب نمود ه ایم فردی موثر برای حل مشکلات دنیای و اخروی ما باشد. به همین منظور مرور برخی از ویژگی های یک نماینده خوب خالی از لطف نیست.
١ – یک نماینده خوب باید آشنا به احکام اسلام و امور سیاسی مسلمین باشد یعنی هم ازمسائل روز جامعه خود آگاه باشد و هم از مسائل جهانی و متعهد به دین خدا،ارزش های حاکم برجامعه ومردم باشد.
٢–شناخت ازنیازهای روز مردم نه تنها در حوزه انتخابیه خود بلکه در کل کشور از ضروریات یک نماینده خوب است.هرچقدر آگاهی از نیاز مردم بیشتر باشد در بررسی مشکلات و دغدغه های آنان بخصوص مسئله جوانان و اشتغال کوشا تر خواهد بود
٣–یک نماینده خوب باید شجاع باشد تابتواند با شجاعت و قدرت بر حق و حقوق مردم پافشاری و استقامت نماید و از خود فداکاری نشان دهد و از هیچ کوششی دریغ نورزد و از کسی غیر از خدا نهراسد و منافع عمومی مردم را بر منافع خود وجناح سیاسی ترجیح دهد و در راه پیشرفت جامعه و مردم حاضر باشد از حق خود وگروه سیاسی متعلق به آن بگذرد.
۴— یک نماینده خوب باید با درد ورنج مردم آشنا و زجر کشیده باشد یعنی از داخل قشر متوسطه جامعه باشد تا دردمردم وقشر ضعیف را حس کرده و برای رفع مشکلات انان تلاش وافر داشته باشد.
۵–داشتن شناخت نسبی نسبت به حوزه های مختلف اقتصادی،فرهنگی،سیاسی، نظامی از دیگر ویژگی های یک نماینده خوب است بطوریکه بتواند در تصمیم گیری این بخش های مهم موثرباشد.
۶–داشتن تخصص و مهارت کافی در یک یا چند موضوع برای نماینده مجلس لازم است تابتواند در کمیسیون های مجلس برای خود جایگاهی بدست آورد ونظرات او نافذ باشد.
٧–یک نماینده باید بتواند تخصصی را که دارد از قوه به فعل برساند جالاک،سخت کوش،خوش بیان وپیگرباشد واز هنروتخصص خود به نحو احسن به نفع مردم استفاده کند .
٨–یک نماینده اگرسابقه مدیریت و دارای تجربه کاری باشد موفق تر خواهد بود. نماینده ای که تجربه داشته باشد و مشکلات و پیچ و خم های اداری را طی کرده و کار کشته باشد سریعتر میتواند در صدد رفع نیاز های مردم بر آید.
۹–نفوذ و شخصیت فردی یکی دیگر از خصلت های یک نماینده خوباست. که در بیشتر کارها مخصوصا ارتباط با مسئولین رده بالای کشور کارساز می باشد. یک نماینده خوب کسی است که دارای روابط عمومی بالا وبه عبارت بهترشخصیت کاریز ماتیک دارد.
١۰–یکی دیگر از خصوصیات یک نماینده خوب، توانایی استفاده از افراد با تجربه، کارامد، نخبه و متفکر درسطح حوزه انتخابی خود می باشد.تادر شرایط بحرانی از خرد جمعی استفاده کند و خود به عنوان محوری قدرتمند مسئولین را متوجه گرفتاری ها و مشکلات مردم نماید

      *علی بن یاسین(بالدی)*
        *۱۳۹۹/۶/۱۱*
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.