کد خبر : 2820
تاریخ انتشار : دوشنبه 22 دی 1399 - 21:39

افتتاح نخستین کانون شکوفایی خلاقیت و نوآوری اینترنت اشیا در ایران

افتتاح نخستین کانون شکوفایی خلاقیت و نوآوری اینترنت اشیا در ایران

با حضور معاون رئیس جمهور کانون شکوفایی خلاقیت و نوآوری اینترنت اشیا خوزستان در اهواز افتتاح شد. ارسلان قنواتی در گفت و گو با راوی جنوب با اشاره به افتتاح نخستین کانون شکوفایی خلاقیت و نوآوری اینترنت اشیا در ایران که امروز دوشنبه ۲۲دی ماه در اهواز افتتاح شد، اظهار کرد: پارک های علم و

با حضور معاون رئیس جمهور کانون شکوفایی خلاقیت و نوآوری اینترنت اشیا خوزستان در اهواز افتتاح شد.

ارسلان قنواتی در گفت و گو با راوی جنوب با اشاره به افتتاح نخستین کانون شکوفایی خلاقیت و نوآوری اینترنت اشیا در ایران که امروز دوشنبه ۲۲دی ماه در اهواز افتتاح شد، اظهار کرد: پارک های علم و فناری معمولا قراردادهای همکاری با شرکت های معتبر منعقد می کنند که در نهایت منجر به شکل گیری کانون های شکوفایی خلاقیت و نوآوری می شود و افتتاح کانون شکوفایی، خلاقیت و نوآوری اینترنت اشیا خوزستان نیز بر این اساس است.

وی افزود: این کانون که امروز با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در اهواز افتتاح شد، اولین کانون شکوفایی، خلاقیت و نوآوری اینترنت اشیا در کشور است.

سرپرست کانون شکوفایی خلاقیت و نوآوری اینترنت اشیا خوزستان تصریح کرد: فعالیت کانون بر این اساس است که باید سمینارها و وبینارهایی را در راستای ارتقا سطح علمی شرکت ها و استارتاپ ها در خوزستان برگزار کند و در این زمینه افراد متخصص و با استعداد را در حوزه های مختلف شناسایی و پرورش دهیم.

قنواتی گفت: اینترنت اشیا یک دانش نو و جدید است و کانون شکوفایی، خلاقیت و نوآوری اینترنت اشیا خوزستان به دنبال فرهنگ سازی این تخصص در استان است.

وی در ادامه بیان کرد: اکنون شرکت های بسیاری در زمینه اینترنت اشیا به صورت کاملا حرفه ای فعال هستند و برخی شرکت ها نیز به تازگی بر روی این مبحث کار خود را آغاز کرده اند.

قنواتی گفت: در کانون شکوفایی، خلاقیت و نوآوری اینترنت اشیا خوزستان ابتدا به دنبال آن هستیم تا شرکت های نوپای فعال در حوزه اینترنت اشیا را با مفاهیم اصلی این بخش آشنا کنیم و در مراحل بعدی نیز این شرکت ها را به سمت فعالیت تخصصی در حوزه اینترنت اشیا ببریم.

سرپرست کانون شکوفایی خلاقیت و نوآوری اینترنت اشیا خوزستان خاطرنشان کرد: همچنین با برگزاری ایتاپ ها و جشنواره ها به دنبال آن هستیم تا افراد، شرکت ها و بخش های توانمند این حوزه را در کنار یکدیگر جمع کنیم و با جذب آن ها زمینه ساز ایجاد اشتغال، تولید ثروت و… شویم.

وی ادامه داد: این کانون به گروه ها، کسب و کار ها و شرکت های نوپا فضای رشد می دهد و می تواند زمینه ساز ترقی و رشد کسب و کار آن ها باشد.

قنواتی افزود: همچنین در کانون شکوفایی، خلاقیت و نوآوری اینترنت اشیا خوزستان به تیم های تازه کار مشاوره هایی ارایه و نیروی کار متخصص در زمینه برنامه نویسی و دیگر حوزه ها در اختیار این شرکت ها قرار داده می شود. هنچنین در حد توان کانون به این شرکت ها در صورت نیاز تسهیلاتی نیز تعلق خواهد گرفتتا بتوانند کسب و کار خود را توسعه دهند.

سرپرست کانون شکوفایی خلاقیت و نوآوری اینترنت اشیا خوزستان گفت: در صورتی شرکت ها و تیم های فعال در این کانون به استانداردهای مورد نظر برسند، به پارک علم و فناوری معرفی می شوند تا بتوانند فعالیت خود را در محیط جدید و به صورت حرفه ای تر دنبال کنند. این شرکت ها از معافیت های مالیاتی و از تخفیف های بیمه ای نیز برخوردار می شوند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.