اخبار شهرستان های خوزستاناخبار مهماخرین خبر هاحوادث

خسارت سیل به ۳۰۰ کیلومتر راه عشایری خوزستان/ تلف شدن ۲۰۰ راس دام

مدیرکل امور عشایر خوزستان با بیان اینکه ۳۰۰ کیلومتر از مسیرهای عشایری استان در پی بارندگی‌های اخیر دچار خسارت شده‌اند، گفت: طبق گزارشات دریافتی، تاکنون ۲۰۰ راس دام بر اثر سیلاب در مناطق عشایری استان تلف شده‌اند.

به گزارش راوی جنوب، سید اسکندر موسوی‌زاده   در خصوص خسارت‌های واردشده به عشایر استان در پی بارندگی‌های اخیر اظهار کرد: طبق گزارشات اولیه، حدود ۳۰۰ کیلومتر از مسیرهای عشایری در شهرستان‌های ایذه، اندیکا و باغملک به دلیل ریزش، بالاآمدن گل‌ولای و آبردگی دچار خسارت شده‌اند و ۱۵ جاده عشایری نیز در این شهرستان‌ها مسدود شده‌اند که بعد از بارندگی‌ها نسبت به بازگشایی آن‌ها اقدام خواهد شد.
وی افزود: عشایری که در مناطق ییلاقی و یا در زمین‌های زراعی در کپرها سکونت داشته‌اند بر اثر بارندگی‌ها دچار خسارت‌ شده‌اند و به نوعی آذوقه، محل زندگی و پوشاک آن‌ها آسیب دیده است.
مدیرکل امور عشایر خوزستان با بیان اینکه در حال حاضر تنها ۱۵ درصد عشایر خوزستان در خود استان مستقر هستند و مابقی آن‌ها در مناطق ییلاقی استان‌های دیگر سکونت دارند، تصریح کرد: تعداد سه میلیون راس دام عشایری در استان وجود دارد که از این تعداد طبق گزارشاتی که تاکنون دریافت شده است ۲۰۰ راس دام در شهرستان‌های اندیکا، ایذه و باغملک تلف شده‌اند.
موسوی‌زاده با بیان اینکه در حال پیگیری خسارات از طریق اداره مدیریت بحران استان هستیم، عنوان کرد: به مردم عشایر استان توصیه می‌شود که در جای امن قرار گیرند تا در معرض خطر نباشند و ما از طریق نیروهای امدادی به آن‌ها کمک می‌کنیم تا آذوقه‌ای داشته باشند و برای خود نگهداری کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا