اخبار خوزستاناخبار مهماخرین خبر ها

حل مشکلات کوی مشعلی در گروه ورود استاندار خوزستان +تصاویر

مطابق مصوبه هیئت دولت و ابلاغیه استانداری خوزستان به کلیه دستگاه‌های اجرایی؛ منطقه اسلام‌آباد ، کوی مشعلی و بخشی از مهدیس از محدوده اهواز منفک و به شهرداری کارون ملحق گردید.

به گزارش راوی جنوب؛ پیرو مطالبات اهالی کوی مشعلی اهواز در رابطه با عدم ارائه خدمات شهری و عمرانی به مردم این منطقه و وضعیت نامناسبت نظافت و انباشت پسماند در خیابان ها پیگیری داشتیم از مجموعه شهرداری اهواز در رابطه با چرایی وضعیت نامناسب این منطقه که روابط عمومی شهرداری منطقه یک توضیحاتی را ارائه نمود که در ادامه می‌خوانید.

مطابق مصوبه هیئت دولت و ابلاغیه استانداری خوزستان به کلیه دستگاه‌های اجرایی؛ منطقه اسلام‌آباد ، کوی مشعلی و بخشی از مهدیس از محدوده اهواز منفک و به شهرداری کارون ملحق گردید.

مدتی پیش در جلسه مشورتی دفتر مدیرکل امور شورا و شهرداری استانداری خوزستان به علت مشکلات شهرداری کارون در ارائه خدمات از شهرداری اهواز درخواست گردید تا در امر خدمات رسانی به اهالی کوی مشعلی همکاری نماید.

پس از این درخواست شهرداری منطقه یک به دستور شهردار اهواز اقدام به برآورد نیرو و ماشین آلات مورد نیاز جهت خدمات دهی به کوی مشعلی نمود که این برآورد شامل: ۱۳ دستگاه خودرو و ماشین آلات خدماتی ، ۲۰ نفر نیروی پاکبان ، ۱۸ نفر نیروی حمل پسماند و ۱۶ نفر نیروی فضای سبز به ارزش مالی ماهانه ۲ میلیارد تومان می‌باشد.

در ادامه، اسناد مناقصه این قرارداد آماده شد تا در صورت برگزاری مناقصه و تعیین پیمانکار، خدمات‌دهی به این منطقه آغاز گردد. اما به دلیل محدودیت قانونی شهرداری اهواز و خارج از محدوده بودن کوی مشعلی، مطابق مصوبه هیئت دولت برگزاری فرایند مناقصه و تعیین پیمانکار با مشکلات حقوقی مواجه گردید، که حل این مسئله نیازمند مصوبه استاندار محترم یا شورای شهر اهواز است که این موضوع در دست پیگیری است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا