اخبار خوزستاناخرین خبر ها

نفت تولیدی بالادست حوزه اروندان به تلمبه خانه غرب کارون منتقل می‌شود/تاسیسات تلمبه خانه ۲۴ساعته فعال هستند/در صورت بروز مشکل نفت تولیدی در مخازن ذخیره می‌شود

مدیر تلمبه خانه نفت غرب کارون با بیان اینکه تاسیسات تلمبه خانه بسیار استراتژیک و حساس است، گفت: کلیه نفت های تولیدی سبک و سنگین در میادین بالادست حوزه اروندان به وسیله خطوط انتقال به تلمبه خانه غرب کارون منتقل می شود.

به گزارش راوی جنوب، محمد عبیاتی ظهر پنجشنبه(۲٠مردادماه) در حاشیه بازدید خبرنگاران از تلمبه خانه غرب کارون، اظهار کرد: همانطور که شرق کارون حوزه فعالیت مناطق نفتخیز جنوب است، حوزه فعالیت عملیاتی و میادین غرب کارون، مختص شرکت نفت و گاز اروندان است.

وی با بیان اینکه شرکت اروندان از نظر میزان تولید، دومین شرکت تولیدکننده نفت و گاز در کشور، محسوب می شود، افزود: شرکت نفت و گاز اروندان دارای میادین کوچک، متوسط، بزرگ و بسیار بزرگ است و یکی از بزرگترین میادین نفتی کشور و جهان به نام میدان نفتی آزادگان را در خود جای داده است.

مدیر تلمبه خانه غرب کارون ادامه داد: میادین یادآوران، آزادگان شمالی و جنوبی، دارخوین، یاران وغیره در حوزه عملیاتی غرب کارون و در اختیار شرکت نفت و گاز اروندان است.

عبیاتی عنوان کرد: کلیه نفت های تولیدی سبک و سنگین در میادین بالادست حوزه اروندان به وسیله خطوط انتقال به تلمبه خانه غرب کارون منتقل می شود.

وی همچنین گفت: نفت سبک و سنگین در تلمبه خانه تجمیع و از این محل به مبادی صادراتی انتقال داده می شود.

مدیر تلمبه خانه غرب کارون بیان کرد: در این تلمبه خانه تاسیسات جانبی نیز مانند مخازن ذخیره سازی نفت وجود دارد که ظرفیت یکسان دارند.

وی در خصوص اهمیت وجود مخازن نفتی توضیح داد: به منظور اینکه پس از بروز نقص در انتقال نفت باید مشکل رفع و تولید نفت تولید به طور مستمر انجام شود، این مخازن جهت ذخیره سازی و جلوگیری از عدم توقف تولید به کار گرفته می شوند.

عبیاتی تاکید کرد: تاسیسات تلمبه خانه بسیار استراتژیک و حساس بوده و به صورت ۲۴ ساعت فعال است.

وی با بیان اینکه تولید نفت به دلیل تولید صیانتی نباید متوقف شود، گفت: درصورت بروز مشکل در پایین دست تلمبه خانه، نفت تولیدی در مخازن ذخیره سازی و پس رفع مشکل، مجدد به مدار انتقال برمی‌گردد.

مدیر تلمبه خانه غرب کارون، نگاه ویژه به منابع انسانی شرکت را ضروری دانست و تاکید کرد: نیروهای عملیاتی مستقر در تلمبه خانه، در شرایط سخت همچون گرما، سرما، شرجی و گردوخاک به صورت ۲۴ ساعته برای خدمت به کشور، مشغول کار هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا