اخبار خوزستان

افزایش ۷۵ درصدی صادرات غیرنفتی خوزستان در سال ۱۴۰۰

استاندار خوزستان با اشاره به افزایش ۷۵ درصدی صادرات غیرنفتی استان در یک سال گذشته گفت: میزان صادرات غیرنفتی در خوزستان از ۳.۸ میلیارد دلار در سال ۹۹ به ۶.۸ میلیارد دلار در سال ١۴٠٠ افزایش یافته است

راوی جنوب/صادق خلیلیان شنبه در نشست کارگروه توسعه صادرات خوزستان اظهار داشت: در دو پایانه صادراتی شلمچه و چذابه مشکلاتی وجود داشت که بخشی از آن برطرف و برای بخشی دیگر کارگروهی ایجاد و قرار شد تا هفته آینده مشکلات این دو پایانه برطرف شود.
وی افزود: سال گذشته با اقدامات خوبی که انجام شد همچنین توانستیم در بخش تولید افزایش خوبی داشته باشیم که این موضوع منجر به افزایش صادرات در استان شد.
استاندار خوزستان گفت: افزایش صادرات در شرایط تحریم بسیار ارزشمند است لذا انتظار داریم که بخش هایی همچون گمرک، مرزبانی و حتی منطقه آزاد اروند در امر توسعه صادرات کمک کنند.
وی افزود: اگر بخواهیم اقتصادمان را بر پایه دانش و اشتغال زایی رونق دهیم و در داخل ایجاد ثروت کنیم، حتما باید توسعه صادرات را دنبال کنیم.
خلیلیان گفت: توسعه صادرات سیاست اصلی دولت بوده و باید آن را به عنوان یک هدف اصلی دنبال کنیم لذا درخواست داریم که پایانه های صادراتی در جهت افزایش صادرات مجهز و ساماندهی شوند.
وی در پایان گفت: افزایش صادرات غیرنفتی در استان بدون کمک صادرکنندگان و تولید کنندگان میسر نمی شد لذا جا دارد از همگی آنها تشکر کنم.
در این نشست از ۱۳ صادرکننده نمونه استان خوزستان تجلیل شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا