اخبار شهرستان های خوزستان

احداث بزرگترین دریاچه آب درمانی کشور در شهر گلگیر

شهردار گلگیر از اتمام عملیات احداث بزرگترین دریاچه اب درمانی کشور در شهر گلگیر خبر داد.

راوی جنوب، میلاد امامی شهردار گلگیر در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت : چشمه های طبیعی آب درمانی در شهر گلگیر حاوی مواد معدنی و گوگرد است که از لحاظ پزشکی دارای خواص فراوانی برای بهبود بیماری های پوستی و دردهای مفصلی است.

وی افزود : طی سالیان گذشته توجه لازم برای معرفی و بهره مندی از مزایای بیشمار این ظرفیت کمتر شناخته شده در حوزه گردشگری صورت نگرفته بود به همین منظور پس از کارشناسی ، آنالیز و انجام آزمایشات مختلف ، عملیات احداث دریاچه آب درمانی گلگیر در دستور کار شهرداری گلگیر قرار گرفت.

وی ادامه داد : پس از حدود دو ماه تلاش شبانه روزی پرسنل خدوم شهرداری گلگیر، عملیات اجرایی آن تکمیل و به بهره برداری رسید.

شهردار گلگیر اضافه کرد : در این پروژه همچنین ساحل سازی کنار دریاچه، احداث سایبان، رختکن و آسفالت جاده دسترسی به دریاچه به طور کامل اجرا شد و احداث آبشار مصنوعی نیز در حال اجرا می باشد .

امامی یادآور شد : بهره‌برداری از بزرگترین دریاچه آب درمانی کشور در این منطقه فرصت بی نظیر برای استان خوزستان است.

وی در خاتمه ضمن تقدیر از تلاش بی وقفه کارکنان شهرداری گلگیر بیان کرد : امیدواریم با احداث این دریاچه زمینه جذب گردشگر از اقصی نقاط کشور به گلگیر فراهم شود و گلگیر به قطب گردشگری استان و کشور تبدیل گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا