اخبار مهماخرین خبر ها

افزایش نظارت بر چرخه توزیع کالاهای اساسی/توزیع ۳۵٠٠ تن کالای اساسی برای نوروز و ماه رمضان در خوزستان

رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان از توزیع ۳٠۵۴ تن کالای اساسی برای ایام نوروز و ماه مبارک رمضان در خوزستان خبرداد و گفت: نظارت بر چرخه توزیع کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم با هدف کنترل قیمت ها افزایش یافته است.

به گزارش راوی جنوب سید رحمت الله پریچهر در خصوص نظارت بر نحوه توزیع کالاهای اساسی اظهار داشت: از ابتدای سال گذشته تاکنون ۳۴ هزار و ۷٠۳ مورد بازدید از فروشگاه های عرضه کالا صورت گرفت که سه هزار و ۴۳۲ بازدید در ۲ ماه اخیر صورت گرفته و در ایام ماه مبارک رمضان با همکاری تعزیرات و بسیج اصناف نیز تشدید می شود.

وی با بیان اینکه مواد غذایی در زمره اولین و اساسی‌ترین نیاز انسان شناخته شده، افزود: امنیت غذایی جامعه خط قرمز مجموعه وزارتخانه و سازمان جهاد کشاورزی خوزستان است، بر همین اساس، همه تدابیر و تهمیدات لازم اندیشده شده تا چالشی در این زمینه به ویژه در ایام عید نوروز و ماه مبارک رمضان، ایجاد نشود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان عنوان کرد: با افزایش بازرسی ها در کلیه سطوح سعی بر این بوده تا تخلفات مربوطه را که در چرخه توزیع این دسته کالاها اخلال وارد می کنند، را شناسایی و با آنها برخورد کنیم.

پریچهر تشریح کرد: تاکنون جمع کالاهای اساسی توزیع شده برای ایام نوروز و ماه مبارک رمضان سه هزار و ۵٠۴ تن بوده که برنج با یک هزار و ۶۶۸ تن و مرغ منجمد با یک هزار و ۲۳۶ تن، بیشترین سهم را در بین کالاها داشتند.

وی نقش فروشگاه های زنجیره ای در توزیع مناسب کالاها را مهم و موثر دانست و عنوان کرد: فروشگاه های زنجیره ای باید نقش پر رنگ تری در توزیع ایفا کنند تا بتوانیم به شیوه مناسب تری به مردم استان خدمات رسانی کنیم و سیاستگذاری، فراوانی و کنترل قیمت ها را آسان تر انجام دهیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان بیان کرد: بر ای فراوانی کالا ها و محصولات مورد نیاز و کنترل قیمت ها بر اساس قیمت های مصوب شورای قیمت گذاری و تنظیم بازار، این سازمان تمامی توان و تلاش خود را به کار گرفته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا