اخبار خوزستاناخرین خبر ها

با کمک بسیجیان متخصص روند اشتغال و رفع موانع تولید در استان سرعت می‌گیرد

قرارگاه اقتصاد مقاومتی با حضور دکتر آقارضا فتوحی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان در سالن جلسات سپاه ناحیه بسیج امام علی (ع) اهواز برگزار شد.

به گزارش راوی جنوب؛دکتر فتوحی در جمع پاسداران ناحیه بسیج امام علی (ع) گفت:سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نه فقط در حفظ امنیت کشور بلکه در بحران‌ها از جمله زلزله، خشک سالی، سیل و کرونا با همه امکانات به کمک مردم آمده است.

وی به جزئی از اقدامات صورت گرفته از ابتدای شروع دولت آقای رئیسی در خوزستان اشاره کرد و گفت:در نیمه دوم سال ١۴٠٠ نوزده هزار شغل ایجاد شد و تا اکنون قریب به بیست و پنج هزار شغل برای جوانان ایجاد کردیم.

فتوحی افزود:این اقدام را به پای تنها بنده به عنوان معاون اقتصادی استاندار نمی‌گذارم بلکه با کمک ۶۰ الی ۷۰ دستگاه اجرایی دولتی، بخش خصوصی و نیمه دولتی باید اشاره کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار با اشاره به اینکه حدود ٢٢٠ هزار نفر فارغ التحصیل جویای کار در استان داریم تشریح کرد: بنا داریم تا پایان سال بیش از ۶٠ هزار شغل ایجاد کنیم و با توجه به اهمیت موضوع به طور ویژه پیگیر هستم و تا اکنون دستگاه های دولتی و بخش خصوصی را گرد آوردم تا با کمک آنان به رقم ۶٠ هزار برسیم.

وی اشاره کرد: نشستی که با دستگاه های بخش های خصوصی مثل پتروشیمی، فولاد، نیشکر برگزار کردم ، سهمیه جذب آنان برای اشتغال مشخص و ملزم به انجام شدند، تا رقم بیکاری در استان کاهش پیدا کند.

معاون اقتصادی استاندار در سال جاری به کاهش رقم بیکاری اشاره کرد و گفت : در گذشته خوزستان به عنوان استان یکی مانده به آخر

از لحاظ بیکاری محسوب می‌شد و با اعلام مرکز آمار کشور رقم آن ١٣/۶٣ بود اکنون به رقم ١٢/٣۶ رساندیم یعنی ١/٠٣ بیکاری کاهش یافت

فتوحی اظهار کرد : سوله و شبکه متناوبی از اشتغال در خوزستان مخصوصا در اهواز وجود داشت که ۴۶٠ تا به دلایلی مانند مشکلات بیمه ای، تصرف بانک و… راکد شده بودند، با عنایت خداوند توانستیم ١۶٠ تا از آنان را با کمک بسیج مهندسین فعال کنیم.

وی اظهار داشت : اکنون با حضور در قرارگاه اقتصاد مقاومتی سپاه ناحیه بسیج امام علی (ع) با هم افزایی یکدیگر باید تلاش کنیم تامردم خوزستان در رفاه، آسایش و امنیت کامل به سر ببرند و امنیت و استقلال اقتصادی تدوام داشته باشد

قرارگاه اقتصاد مقاومتی سپاه ناحیه بسیج امام علی (ع) اهواز بخشی از قرارگاه ٩ گانه محسوب می شود.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا