اخبار خوزستاناخبار مهماقتصادی

تولید ١۶.٧ درصد نفت کشور در شرکت نفت و گاز آغاجاری/رفع موانع تولید ٢٧٣ هزار بشکه ای نفت

مدیرعامل شرکت نفت و گاز آغاجاری گفت: موانعی که باعث کاهش تولید ٢٧٣ هزار بکشه نفت بود، برطرف شد.

به گزارش راوی جنوب، جواد تقی‌زاده، امروز پنجشنبه ٢۴ اسفندماه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، تحقق جهاد تبیین از برجسته‌ترین ارکان نظام است، از اهداف برگزاری تور رسانه‌ای در شرکن نفت وگاز آغاجری است.

وی افزود: رسانه بازوی اصلی جهاد تبیین است که باید به موقع وظیفه رسانه‌ای و رسالت انقلابی خود را انجام دهد.

تقی‌زاده گفت: شرکت نفت و گاز آغاجری بعد از مسجدسلیمان دومین شرکت منطقه نفت‌خیز از لحاظ قدمت است که وسعت آن ٢۵ کلیومتر و دارای ٨ میدان نفتی است.

وی با بیان اینکه شرکت نفت و گاز آغاجری ٨ شهرستان در حوزه پیرامونی خود دارد، عنوان کرد: شهرستان‌های امیدیه، آغاجاری، ماهشهر، رامشیر، بهبهان، بهمئی و هندیجان در حوزه استحفاظی این شرکت قرار دارند.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز آغاجری با بیان اینکه بزرگترین سرمایه یک سازمان نیروی انسانی است، تصریح کرد: در نفت و گاز آغاجاری ۴٨ شرکت تاسیساتی داریم که رویکرد کار برنامه محور است.

وی اضافه کرد: شرکت نفت و گاز آغاجاری شاه راه خروجی انتقال نفت مناطق نتفخیز به سامانه خارک است که توسط سه تلمبه خانه نفت غری کارون را به این پایانه انتقال می‌دهد.

افزایش ظرفیت ٢٠ هزار بشکه‌ای کارخانه بهره‌برداری رامشیر

تقی‌زاده بیان کرد: با تلاش‌های صورت گرفته ظرفیت روزانه کارخانه های بهره‌برداری رامشیر به میزان ٢٠ هزار بشکه در روز افزایش یافت که در شرایط تحریم با اورهال تجهیزات این اقدام انجام شده است.

وی در ادامه مطلب فوق اضافه کرد: این افزایش ظرفیت کمتر از ٧٠ روز محقق و این کار بدون برون سپاری و با تکیه بر توان داخل انجام شد.

جلوگیری از سوزاندن ١۶٠ هزار بشکه نفت در روز

مدیرعامل شرکت نفت و گاز آغاجری گفت: با استفاده از دستگاه‌های تفکیک گر سیار از سوزاندن ١۶٠ هزار بکشه نفت جلوگیری شد که کار بسیار بزرگی در حوزه زیست محیطی است.

تقی‌زاده ادامه داد: با رویکرد دولت، ۶ کارخانه نم زدایی افزایش فشار در مجموعه شرکت توسط بخش خصوصی با توان داخلی در حال راه اندازی است که از سوزاندن گاز های مشعل نیز جلوگیری می‌شود.

وی با اشاره به ایمن سازی خطوط انتقال گاز به چاه‌های تولید و تعمیرات، گفت: این عملیات ظرف مدت ۴٣ روز انجام و در آن ١١ هزار متر مربع خاک برداری شد.

تقی‌زاده از افزایش چشمگیری در تولید مایعات نفتی خبرداد و گفت: تقریبا تولید مایع نفتی ما که خوراک پتروشیمی بوعلی است ٢ برابر شده است.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز آغاجاری بیان کرد: در سال گذشته ۵ میلیارد و ٣٠٠ ملیون از بودجه ذخیره اصطلاک جذب شد که این مقدار در سال جاری ۵۴ میلیارد تومان بوده است.

وی اظهار کرد: روزانه ٧٠ هزار متر مکعب آب تولید که از این مقدار ۴٨ هزار متر مکعب به صورت رایگان تحویل آبفا می‌شود تا آب ۴۶ روستا تهیه تهیه شود.

تقی‌زاده در ادامه مطلب فوق آب اختصاص داده شده به شهرستان امیدیه را ٢٠ هزار متر مکعب به ارزش ۵١ میلیارد تومان خواند.

رفع موانع تولید ٢٧٣ هزار بشکه نفت

مدیرعامل شرکت نفت و گاز آغاجری بیان کرد: موانع تولید، که باعث کاهش تولید ٢٧٣ هزار بکشه نفت بود برطرف شد.

تجهیزات و ابزار آلات شرکت نیاز به بروزرسانی دارند

وی با بیان اینکه تجهیزات و خطوط لوله‌های شرکت فرسوده هستند، عنوان کرد: تجهیزات و ابزار آلات شرکت نیاز به بروزرسانی دارند و برخی خودروها گاها تا ٢ میلیون کیلومتر حرکت کردند.

تولید ١۶.٧ درصد نفت کشور در شرکت نفت و گاز آغاجری

تقی‌زاده افزود: شرکت نفت و گاز آغاجری حدود ١۶.٧ درصد نفت کشور را تولید می‌کند که لازمه‌ی این کار نیروی انسانی متخصص است.

وی خاطر نشان کرد: شرکت نفت و گاز آغاجری در استفاده از شرکت های دانش بیان در کشور پیشرو است و در سال ۹٢ این کار آغاز و در سال ٩٧ با تولید بیش از ٧ هزار قطعه ثبت رکورد کردیم.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز آغاجری از تشکیل یک کمیته R&D خبرداد و گفت: در این کمیته که از دانش بومی و همکاران استفاده می‌کنیم که وجود تحریم‌های ظالمانه این کمیته در صادرات نفت تاثیر چشمگیری دارد.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ٢ هزار ٣٩٠ قطعه تولید شد، افزود: انتطار می‌رود سالانه ٧٠ هزار قطعه را با دانش بومی تولید کرده تا بتوانیم نیاز به خارج را صفر برسانیم.

هیچگونه مشکلی در حوزه زیست محیطی نداریم

تقی‌زاده گفت: تمام پساب آب تولیدی نمک زدایی ها به‌صورت ایمن به چاه‌ها منتقل شدند، و هیچگونه نفت ریزی عمده نداشته و مشکلی برای محیط زیست به وجود نیامد.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز آغاجری با بیان اینکه در سال جاری هیچگونه حادثه ای در شرکت رخ نداد، گفت: شاخص حوادث مربوط به اداره HSE شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجری به صفر رسید.

وی بیان کرد: صنعت نفت یک مگا صنعت است و موانعی که در راه پیشرفت ساخته می‌شوند باید برطرف شوند.

باید در مصر بازنگری، مهندسی و بهینه سازی کنیم

تقی‌زاده اظهار کرد: مصرف بی رویه ای در گاز، نفت و بنزین داریم، گفت: به جهت جلوگیری از قطعی برق در پیک مصرف به جای استفاده از الکتروموتور از توربین‌های گازی استفاده کرده‌ایم که از هدر رفت ٢٠ مگاوات برق جلوگیری شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا