اقتصادی

دستگیری شیاد واتس‌آپی با شماره مجازی

رئیس پلیس فتا استان خوزستان از شناسایی و دستگیری شیاد واتس‌آپی با شماره مجازی خبر داد و در این خصوص به هموطنان هشدار داد.

به گزارش راوی جنوب به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ کارآگاه علی حسینی، رئیس پلیس فتا استان خوزستان در رابطه با این خبر بیان کرد: خانمی به این پلیس مراجعه و اظهار کرد: شخص ناشناسی در پیام‌رسان واتس‌آپ با شماره‌ای خارجی تهدید به ارسال تصاویر بنده برای نزدیکانم نموده است.

این مسئول انتظامی ادامه داد: پس از ثبت اظهارات شاکیه، پرونده مقدماتی تشکیل شده و شناسایی متهم به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: کارشناسان این پلیس در اقدامات تخصصی و اطلاعاتی صورت گرفته موفق به شناسایی هویت متهم شده و در ادامه مخفیگاه وی را کشف کردند که با اعزام تیم عملیات ویژه، متهم دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد.

سرهنگ حسینی بیان کرد: با شروع تحقیقات از متهم، وی در ابتدا منکر هر گونه بزه ارتکابی شد اما با مشاهده ادله و مستندات غیر قابل انکار به جرم خود اعتراف کرد.

این مقام مسئول گفت: متهم در بیان شیوه مجرمانه خود اظهار کرد: به بهانه تعمیرات لوازم خانگی در محل سکونت قربانیان حاضر می‌شدم و بصورت پنهانی از محیط داخلی منازل و اشخاص مؤنثه عکسبرداری می‌کردم و در نهایت با تهدید به انتشار تصاویر در بستر فضای مجازی از افراد قربانی اخاذی می‌کردم.

رئیس پلیس فتا استان خوزستان با بیان اینکه شیادان سایبری برای سوءاستفاده و اخاذی از شیوه‌های مختلفی استفاده کرده و از سادگی و سهل‌انگاری شهروندان سوءاستفاده می‌کنند، به شهروندان توصیه کرد: هرگونه سادگی و اعتماد بیجا، زمینه‌ساز جرمی نو در افکار شوم شیادان سایبری می‌باشد.

رئیس پلیس فتا استان خوزستان در پایان از معرفی متهم به دادسرا جهت تکمیل مراحل قانونی خبر داد و گفت: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه مورد مجرمانه، مراتب را از طریق ‏سایت پلیس فتا به نشانی ‏www.cyberpolice.ir‏ و یا تماس با شماره ۰۹۶۳۸۰ مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا اطلاع‌رسانی کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا