اخرین خبر ها

دعوت پارلمان متحد کشورهای عربی از دکتر عماد الهلالی

شیخ عماد هلالی از امراء و سران قوم عرب است که در ایران از محبوبیت خاصی برخوردار است و ارتباط نزدیک‌ او با شماری از سران کشورهای خلیج فارس، حضور وی را بعنوان سخنران رسمی در پارلمان کشورهای عربی (جامعة الأمة العربية) رقم زده است.

به گزارش راوی جنوب، شیخ عماد هلالی از امراء و سران قوم عرب است که در ایران از محبوبیت خاصی برخوردار است و ارتباط نزدیک‌ او با شماری از سران کشورهای خلیج فارس، حضور وی را بعنوان سخنران رسمی در پارلمان کشورهای عربی (جامعه الأمه العربیه) رقم زده است.

او متولد ۸۲ میلادی (۶۱ شمسی )در ایران است و دارای مدرک فوق لیسانس حقوق و دکترای علوم دیپلماتیک از لبنان است.
پیش از آن تحصیلات دینی خود را تا مقاطعی طی نموده بود و از سران قبیله بنی هلال از بزرگترین قبائل عرب جهان است که مرکز آن در جنوب خوزستان و گستره ی اشراف آن بر بخشی از کشورهای حوزه ی خلیج فارس و جنوب کشورهای ایران و عراق است اما جنس فعالیت های فرهنگی و اجتماعی او در عدالت خواهی برای همه اقوام و روحیات و نگاه انسانی و اسلامی وی، این امیر جوان را بین سراسر اقوام محبوب نموده است.

دکتر عماد هلالی بنیانگذار اتحاد شعرای عرب ایران است
و تشکیل جامعه متخصصین ایران را از سالها پیش در قید تاسیس داشت.

در تبیین، تدریس و ترویج حقوق اجتماعی و شهروندی نقش بسزایی داشته است و نگارنده ای قهار و قلم وی مقالات و بیانیه های مهمی را بویژه در مباحث مبارزه با تبعیض و برعلیه نژادپرستی بعنوان آثاری تاریخی خلق نمود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا