اخبار خوزستاناخرین خبر ها

عزیمت ۱۱۵ هزار زائر از مرزهای خوزستان/ ۷۴ گیت گذرنامه در مرزهای خوزستان فعال هستند/ امکان تمدید گذرنامه در مرزها فراهم نیست

فرمانده انتظامی استان خوزستان گفت: از آغاز اعزام زوار تاکنون بالغ بر ۱۱۵ هزار نفر زائر عازم کشورعراق شدند.

به گزارش راوی جنوب به نقل  خبرنگار پایگاه خبری پلیس مستقر در مرز شلمچه، سردار “سید محمد صالحی” در حاشیه بازدید از پایانه مرزی شلمچه اظهار داشت: خداوند را شاکر هستیم امسال بار دیگر این توفیق نصیب مجموعه انتظامی شد که خادم زوار آقا اباعبدالله الحسین (ع) در ۲ مرزشلمچه و چذابه باشند.

وی افزود: طبق بررسی‌های آماری از آغاز اعزام زوار تاکنون در مجموع ۲۰۰ هزار نفر زائر ایرانی از ۲ پایانه مرزی شلمچه و چذابه ورود و خروج کردند.

فرمانده انتظامی استان خوزستان ادامه داد: از آغاز اعزام تاکنون بالغ بر ۱۱۵ هزار نفر از مرزهای شلمچه و چذابه خارج شدند و به کشورعراق عزیمت کردند.

وی با بیان اینکه در پایانه مرزی شلمچه ۴۸ گیت و در پایانه مرزی چذابه ۲۶ گیت گذرنامه فعال داریم که آماده ارائه خدمات به زائران امام حسین (ع) هستند، گفت: با توجه به وقفه ۲ ساله اعزام زوار به کربلای معلی و برآوردها و پیش‌بینی‌های صورت گرفته در ۲ پایانه مرزی شلمچه و چذابه ۷۴ گیت فعال هستند که نسبت به سال گذشته افزایش یافته‌اند.

سردار صالحی بیان داشت: با توجه به حجم زیاد مراجعه کنندگان به ادارات گذرنامه در سطح استان، مجموعه انتظامی برای تسهیل و تسریع کار زوار یک واحد تمدید گذرنامه در مرکز پلیس گذرنامه استان راه‌اندازی کرد و کسانی که گذرنامه آن‌ها از سال ۹۱ به بعد که ایراد و مخدوش نباشد برای ۶ ماه و یکبار خروج از مرز تمدید می‌کند.

فرمانده انتظامی استان خوزستان با تاکید بر اینکه امکان تمدید گذرنامه در مرزها فراهم نیست، عنوان داشت: صرفاً تمدید گذرنامه در پلیس گذرنامه مرکز استان که به صورت روزانه از ساعت ۴ بامداد الی ۲۳ آماده ارائه خدمات به زوار عزیز و هم استانی‌های خوب خوزستان هستند .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا