اخبار خوزستاناخبار مهم

وقتی فاضلاب سلامتی مردم اهواز را تهدید می‌کند

چالش های بزرگ پس زدگی فاضلاب در شهرستان اهواز تمامی ندارد، این مشکل گویی یا متولی ندارد یا انقدر بی‌توجه به این موضوع هستند که زندگی مردم را با خطرهای بسیاری روبه رو کرده‌اند.

راوی جنوب| منطقه‌ی کوی رمضان اهواز از نقاطی بود که هرساله پس از بارندگی دریاچه‌ای از فاضلاب در آن ایجاد شد به طوریکه تمام مغازه‌های این محل تعطیل می‌شدند.

اما این قصه پرغصه تنها به زمستان و فصل بارندگی ختم نمی‌شود، بلکه در فصل غیر بارندگی سال نیز شاهد پس زدگی فاضلاب و تهدید زندگی شهروندان منطقه کوی رمضان هستیم.

اهالی خیابان ٢ و ٣ رزمندگان از منطقه کوی رمضان در تماس با خبرنگار راوی جنوب از پس زندگی فاضلاب و بیرون زدگی آن از زیر خانه‌های خود گلایه کردند و پس از پیگیری‌های فراوان هیچگونه پاسخی از اداره آبفا اهواز و استان دریافت نکردند.

یکی از اهالی این منطقه به خبرنگار راوی جنوب گفت بیش از چهار ماه است که با این معضل روبه‌رو هستیم زیرا فاضلاب زیر خانه‌ها نفوذ کرده و ترس از آسیب یا حتی تخریب منازل خود را داریم، در این مدت پیگیری‌های زیادی انجام داده‌ایم و هیچگونه پاسخی دریافت نکرده‌ایم.

بوی تعفن بیرون زدگی فاضلاب که به درون منازل و مسکونی نیز می‌رسد، علاوه بر ایجاد مشکلات تنفسی باعث تجمع حیوانات موذی جونده نظیر موش و حشرات را به دنبال دارد که موجب شیوع و گسترش بیماری‌های عفونی و غیر عفونی و تهدید سلامت مردم می‌شود.

این یک هشداری جدی است که سلامت مردم این منطقه را تهدید میکند مایه تاسف است که مدیران و مسئولین آبفا استان و اهواز نسبت به این مشکل بی‌تفاوت هستند و زندگی چند خانواده از اهالی این منطقه را چالشی جدی مواجه کرده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا